Mecz o trzecie miejsce rocznika 2008

25.03 2017 nasza drużyna rocznika 2008 rozegrała swój ostatni mecz w ramach Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy
Zespół zagrał w składzie : Tymoteusz Żołądź, Paweł Podolak, Piotr Podolak, Tomasz Bańkowski, Michał Manikowski, Aleksander Skinder, Franciszek Kmiecik, Karol Redmann i Maksymilian Szczygielski stanął przed szansą walki o brązowy medal.
Przeciwnikiem był zespół SPTS Maluchy Bydgoszcz.
Od początku było widać u naszych zawodników dużą tremę . Tylko dwaj zawodnicy mieli doświadczenie, dość epizodyczne w takich meczach, a w walce o medale żaden z nich jeszcze nigdy nie grał. Rozpoczęliśmy w dużych nerwach, ale zdecydowanie i z wielką woląwalki. Mecz był bardzo zacięty, żadna ze stron nie mogła zdobyć przewagi i bramki. Wreszcie po ładnej, zespołowej akcji nasz najlepszy strzelec Tomasz Bańkowski strzelił sprytnie do bramki przeciwnika.
Prowadziliśmy 1 do 0. Walka trwała na całym boisku, coraz więcej emocji, nerwów. Niestety 2 minuty przed końcem meczu przeciwnik zdobył dość szczęśliwie bramkę na remis, oj szkoda, szkoda, a mieliśmy też kilka strzałów w słupki i porzeczkę. Mecz w normalnym czasie zakończył się remisem i jak w horrorze sportowym czyli rzuty karne(po 3 strzały). I dalej horror, czyli po 3 strzałach każdej z drużyn jest remis 2-2.
Teraz już tylko strzał 1 za 1 do skutku. I tu niestety nasz dramat, bo przeciwnik strzela karnego, a my niestety nie. Dramat, płacz , rozpacz, ale taki jest sport.
Nasza drużyna walczyła dzielnie i bez odpuszczania.
Czwarte miejsce naszego zespołu rocznika 2008, to wielki sukces. W całej lidze grało aż 18 zespołów, a my zdobyliśmy 4 miejsce, to wielki sukces w debiucie.
Udział w tylu meczach dał naszym zawodnikom wiele przemyśleń, doświadczeń, sporo nauki piłkarskiej. Wszystkim zawodnikom składamy wielkie, wielkie gratulacje i tym podstawowym graczom, i tym co mniej grali rezerwowym, i Rodzicom i Dziadkom, którzy przyjeżdżali na mecze. Gratulacje i podziękowania. Teraz przed nami kolejne treningi i ruszamy z rozgrywkami naszej ligi(już w najbliższą sobotę - więcej informacji wkrótce).